Ważna informacja dotycząca przyrządu autoasekuracyjnego Climbing Technology Easy Speed

Dodano: 8 marca 2021

Climbing Technology Easy Speed – urządzenie autoasekuracyjne o numerze referencyjnym 2F714 jest objęte  wycofaniem zapobiegawczym, w związku z możliwością występowania opóźnienia w blokowaniu.

Działanie przyrządu opiera się na mimośrodowym zaciskaniu bezząbkowych krzywek, a wycofanie go z rynku jest spowodowane możliwym opóźnieniem w blokowaniu krzywki, gdy jest on używany w następujący sposób (rys.1)

Rys1

Na zdjęciu użytkownik chwyta otwieraną płytę boczną, ściskając ją w kierunku krzywki blokującej. Taki nacisk, nawet po zdjęciu ręki z urządzenia, może prowadzić do opóźnienia w zablokowaniu się na linie w razie upadku.

Jak opisano w instrukcji obsługi, urządzenie może być przesuwane wzdłuż liny tylko za pośrednictwem łącznika i nie może być chwytane bezpośrednio. Oznacza to, że przedstawiony powyżej sposób użycia w żadnym wypadku nie jest dozwolony. Niemniej jednak, w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów, firma Climbing Technology zdecydowała się na wycofanie urządzenia z rynku.

Partie objęte postępowaniem:

Wycofanie dotyczy wyłącznie urządzeń powstrzymujących spadanie Easy Speed oznaczonych następującymi numerami partii:

● 0120
0220

Numer partii

Każdy, kto jest w posiadaniu urządzenia oznaczonego jednym z tych dwóch numerów partii, musi natychmiast zaprzestać używania tego urządzenia i zwrócić produkt zgodnie z przepisami określonymi poniżej.

Wskazówki zwrotu

Climbing Technology, marka należąca do Aludesign S.p.A.
Via Torchio 22, 24034 Cisano Bergamasco (BG) WŁOCHY
E-mail: restore@aludesign.it / commerciale@aludesign.it tel: +39035 783595 – wew. 4 z Włoch – wew. 5 z zagranicy
Via Torchio 22, 24034 Cisano Bergamasco (BG) WŁOCHY

lub wysyłka w dowolny sposób na adres dystrybutora:

Snap Outdoor Sp. z o.o.
ul. Bojkowska 37M
44-100 Gliwice,
mail: info@snapoutdoor.pl; tel: 32 301 75 40

Prosimy o kontakt w celu umówienia wysyłki, której koszt pokryjemy.

Prosimy także o dokładne wskazanie zarówno na paczce, jak i wewnątrz niej, swoich danych (imię i nazwisko, adres, e-mail, numer telefonu). Potrzebujemy tych informacji w celu zrealizowania wymiany produktu.

Climbing Technology zapewnia bezpieczeństwo i jakość wszystkich swoich produktów. Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Wymiana zostanie zrealizowana tak szybko, jak to możliwe.