Esbit

Esbit

Naczynia i kuchenki turystyczne na paliwo stałe stworzone po to, aby przetrwać.

Renomowana marka Esbit od wielu już lat wyposaża turystów w ekwipunek niezbędny do przygotowania ciepłego posiłku na szlaku oraz wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości skorzystania ze stałego źródła ciepła. Niemiecki producent garnków, termosów i kuchenek turystycznych to perfekcyjne wykonanie i dbałość o najmniejsze detale, dzięki czemu jego produkty zachowują nie tylko pełną funkcjonalność, ale również szczycą się nowoczesnym wyglądem. Termos Esbit jest niemalże doskonałym – a dzięki temu, także pożądanym

Sprawdź gdzie kupić

Nasza oferta dystrybucyjna nie byłaby pełna, gdybyśmy nie zapewnili turystom odpowiedniego sprzętu umożliwiającego przygotowanie posiłku pod namiotem, czy nawet wprost na szlaku. Stąd też poszukiwania solidnej i jednocześnie dążącej do perfekcji firmy, która w pełni sprosta zarówno oczekiwaniom klientów, jak i naszym. Wybór, który padł na markę Esbit, okazał się w pełni trafiony i dzięki niemu od kilku już lat mamy przyjemność dostarczać sklepom na terenie całej Polski najwyższej jakości produkty.

 

Historia tego producenta ekwipunku turystycznego zaczęła się już w czwartej dekadzie ubiegłego wieku. Pierwszymi i jednocześnie przełomowymi produktami było stałe paliwo oraz wykorzystujące je kompaktowe kuchenki. Po dziś dzień pozostają one chlubą i jednocześnie ważną częścią kolekcji, oczywiście po wielokrotnych zmianach zarówno jeśli chodzi o konstrukcję jak i wykorzystywane materiały. Pozwalają one na zagotowanie wody czy podgrzanie posiłku wszędzie tam, gdzie kończy się cywilizacja. Stałe paliwo turystyczne może być z łatwością przewożone w samolocie, a także jest znacznie poręczniejsze niż duże kartusze gazowe. Takie rozwiązanie jest najchętniej wykorzystywane przez minimalistów oraz miłośników survivalu  i sprzętu wojskowego, dla których prostota i niezawodność to podstawa.

 

Kompaktowe kuchenki Esbit to jednak tylko część pełnego zestawu, jaki ma do zaoferowania niemiecki producent. Doskonałe naczynia turystyczne w postaci ganków i kubków są wykonywane z najlepszych stopów aluminium, które dodatkowo poddane procesowi anodyzacji świetnie wygląda i zachowuje pełną funkcjonalność przez długi okres czasu. Najlżejsze wersje przeznaczone do ekstremalnego wykorzystania powstają z tytanu. W przypadku jednodniowych wypadów doskonale sprawdzą się termosy na napoje oraz na żywność. Zachowają wysoką temperaturę przenoszonych potraw dzięki wytrzymałym, podwójnym ściankom. Dopracowany wygląd sprawia, że są z chęcią wykorzystywane podczas codziennych obowiązków, podobnie zresztą jak kubki termiczne, które pozwalają cieszyć się kawą w drodze do pracy lub szkoły.

 

Jako dystrybutor marki Esbit na terenie Polski oferujemy niemal kompletny katalog produktów, które sprawdzą się podczas wyprawy w teren oraz codziennego użytkowania. Specjalnie wybrany producent daje gwarancję, że każda rzecz będzie dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i doskonale spełni swoją funkcję.