Ocun

Ocun

Wszystko czego potrzebujesz do wspinaczki.

Jeden z czołowych producentów sprzętu wspinaczkowego oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów pozwalających na bezpieczne odhaczanie kolejnych dróg. Dzięki wieloletniej tradycji i podążaniu za potrzebami czołowych wspinaczy oferta jest cięgle rozwijana i pokrywa coraz więcej segmentów rynku.

Sprawdź gdzie kupić

Ocun to jeden z największych producentów szpeju i akcesoriów wspinaczkowych.  Czeska marka niesie ze sobą ponad 25-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji sprzętu wspinaczkowego. Firmę założyli pasjonaci wspinania i taki też charakter zachowała ona do dnia dzisiejszego. Tworzone przez projektantów nowe typy karabinków wspinaczkowych, uprzęży oraz niezawodnych butów wspinaczkowych są testowane przez czołowych zawodników na świecie, aby zapewnić użytkownikom najlepsze możliwe właściwości.

 

Dystrybucja marki Ocun to niezwykłe zajęcie dla każdego miłośnika wspinaczki skałkowej, wysokogórskiej, jak i bulderingu. Niezmiernie cieszy nas współpraca z jednym z liderów w branży wspinaczkowej – wciąż wiernemu swym ideałom! Ogromne doświadczenie, nieustanne dążenie do postępu i poszukiwanie nowinek technicznych które pomogą więcej osiągnąć w tym wymagającym sporcie to zaledwie kilka z ogromu zalet marki Ocun. Wiele rozwiązań powszechnie dziś stosowanych w świecie wspinaczki, zapoczątkował właśnie czeski producent szpeju. System 3-Force zapobiegający nadmiernemu skręcaniu się buta wspinaczkowego na niewielkich krawądkach, perforowana i niejednorodna pianka w crashpadach czy niezwykle lekka pianka WeBee 3D stosowana w ultralekkich uprzężach wspinaczkowych, to tylko niektóre z nich.

 

Obecnie marka posiada w swojej ofercie kompletne wyposażenie wspinacza, które pozwala na pełne wyekwipowanie zarówno początkującego amatora wspinaczki, jak i zaawansowanego profesjonalisty. Podstawowe zestawy oferują doskonale dopasowane do potrzeb uprzęże wspinaczkowe i proste w obsłudze przyrządy asekuracyjne, a także liny. Niezwykle nowoczesne karabinki i ekspresy wykonywane są w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu możliwe jest obniżenie wagi całego szpeju. Niezbędne każdemu wspinaczowi są również takie detale, jak wygodny w użytkowaniu woreczek z magnezją czy różnego rodzaju taśmy. Dopełnieniem jest bardzo duży wybór butów wspinaczkowych, a także odzieży, która zapewnia pełną swobodę ruchów zarówno na ścianie, jak i w dni restowe. Firma jest również ceniona prze bulderowców, których wykonane prze nią crash pady nieraz uratowały przed groźną kontuzją. Szeroki wybór wysoko wyspecjalizowanego sprzętu sprawia, że każdy znajdzie w nim ekwipunek idealnie dopasowany do jego potrzeb. Zarówno początkujący wspinacze, jak i doświadczeni bulderowcy będą w pełni usatysfakcjonowani. Producent ten oferuje również niezbędne akcesoria dla osób przemierzających drogi typu via ferrata, w tym niezawodny i bardzo wygodne w obsłudze lonże.

 

Jako dystrybutor marki Ocun jesteśmy dumni z możliwości zapewniania naszym klientom najlepszych rozwiązań stosowanych we wspinaczce, które wyznaczają nowe trendy na światowych rynkach.