Zamberlan

Zamberlan

Buty trekkingowe i wysokogórskie przygotowywane przez włoskich mistrzów szewstwa.

Zamberlan to marka dobrze rozpoznawana na wszystkich szlakach i szczytach świata. Najwyższej jakości buty górskie i turystyczne, na których można polegać w najtrudniejszych sytuacjach. Ponad 85-letnia tradycja oraz produkcja najwyższych modeli bezpośrednio we włoskiej fabryce dają pewność, że otrzymamy perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane buty.

Sprawdź gdzie kupić

Dystrybucja marki Zamberlan, posiadającej tak długą tradycję wytwarzania technicznego obuwia, pozwala zapewniać odpowiedni poziom komfortu wszystkim turystom oraz wspinaczom wysokogórskim, którzy poszukują bezkompromisowej jakości. Projektanci Zamberlan cały czas poszukują nowych rozwiązań, które umożliwiają dotarcie i przetrwanie w najtrudniejszych warunkach pogodowych panujących na ziemi, nierzadko powyżej 8000 metrów n.p.m. Pełna kolekcja zapewnia obuwie odpowiednie dla każdego miłośnika gór i turystyki, niezależnie od stopnia jego zaawansowania.

 

Obuwie Zamberlan dla himalaistów oraz alpinistów poruszających się w ekstremalnych warunkach stanowi niewielki, ale znaczący wycinek oferty. To właśnie w takich warunkach buty są poddawane najtrudniejszym próbom, a rozwiązania pierwotnie stosowane tylko w najbardziej zaawansowanych modelach, mogą być później przełożone z powodzeniem na pozostałe kolekcje. Posiadanie w swojej ofercie butów wysokogórskich to równocześnie zaufanie, jakim darzą producenta użytkownicy, ponieważ to właśnie od tych butów niejednokrotnie zależy ich życie.

 

Nieco inne kryteria muszą spełniać buty trekkingowe, przed którymi często stawiane jest zadanie pokonania setek kilometrów po górskich szlakach. Zamberlan gwarantuje w tym zakresie pełen wybór, od klasycznych modeli wykonanych w całości z naturalnej skóry licowej, po nowocześniejsze konstrukcje wykorzystujące w cholewce lżejsze panele materiałowe. Nie bez znaczenia są tutaj stosowane podeszwy, gwarantujące maksymalną przyczepność czy pełen otok, doskonale chroniący but przed szybkim zniszczeniem na kamienistej lub zasypanej odłamkami skał drodze.

 

Lżejsze buty turystyczne idealnie nadadzą się do wędrówek po niższych górach i leśnych ścieżkach. Doskonale spiszę się podczas użytkowania w mniej wymagającym terenie, kiedy bardziej liczy się zwinność i umiarkowana waga butów.

 

Pomimo długich tradycji firma śmiało wykorzystuje również technologiczne nowinki, cały czas podążając z duchem czasu i kreując rynek obuwia turystycznego. Kopyta na jakich wykonywane są buty marki Zamberlan są pilnie strzeżoną tajemnicą. To dzięki nim poszczególne modele nabierają odpowiedniego kształtu, który przekłada się na zapewnianie stopom maksymalnego komfortu, nawet podczas najdłuższej wędrówki.

 

Jako polski dystrybutor Zamberlan jesteśmy dumni z możliwości reprezentowania marki o niemal wiekowej tradycji, która jest jednym z liderów na rynku wysokiej klasy obuwia górskiego i turystycznego.