Climbing Technology

Climbing Technology

Niezawodny sprzęt do wspinaczki skałkowej, wysokogórskiej o także do prac na wysokości.

Climbing Technology to uznany, włoski producent sprzętu wspinaczkowego i ekwipunku górskiego pozwalającego zdobywać najwyższe szczyty oraz pokonywać najtrudniejsze drogi wspinaczkowe na świecie. Niezwykle rozbudowana oferta obejmuje produkty niezbędne na każdym poziomie zaawansowania oraz przy różnych typach eksploracji gór- od wspinaczki skalnej i ściankowej, poprzez zimową turystykę na szlakach, drogi via ferrata, po wspinaczkę wysokogórską gdzie raki i czekany są niezbędnym elementem wyposażenia. Producent ten oferuje wszystko, co niezbędne do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w górach.

Sprawdź gdzie kupić

Marka Climbing Technology to jeden z liderów wśród europejskich producentów szpeju. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na nowoczesne konstrukcje przyrządów wspinaczkowych oraz kreowanie trendów na rynku sprzętu górskiego. Większość asortymentu wykonywana jest we Włoszech, co przekłada się na najwyższą jakość każdego elementu i pełne dopracowanie szczegółów. Stały nadzór nad procesem produkcji pozwala oferować produkty zapewniające bezpieczeństwo w górach całego świata.

 

Znaczną część naszej oferty, jako dystrybutora marki Climbing Technology, stanowią lekkie i niezawodne karabinki, ekspresy wspinaczkowe oraz innowacyjne przyrządy asekuracyjne. Perfekcyjne opanowanie metody kucia na gorąco pozwala stosować bardziej zaawansowane kształty, które przyczyniają się do redukcji wagi, przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Zróżnicowane modele zostały zaprojektowane zarówno pod kątem wspinaczki sportowej, górskiej jak i wielkościanowych wyzwań. Co niezmiernie ważne, absolutnie wszystkie Środki Ochrony Indywidualnej z tej kategorii produkowane są bezpośrednio we Włoszech, z wyłącznie europejskich komponentów, pod stałym nadzorem Jednostki Notyfikowanej wg. norm wynikających z Dyrektyw Unii Europejskiej.

 

Niezwykle dopracowane są również oferowane przez włoskiego producenta uprzęże i kaski wspinaczkowe, które są podstawowym ekwipunkiem podczas wspinaczki górskiej, a ich prawidłowy wybór rzutuje na komfort podczas całego wyjazdu. Lekkie, sportowe modele sprawdzą się podczas letnich dni w skałach, natomiast bardziej rozbudowane, z wieloma szpejarkami i możliwością pełnej regulacji, doskonale poradzą sobie w wysokich górach niezależnie od pory roku.

 

Nie zapomniano również o zdobywcach najwyższych szczytów i turystach, mierzących się z górami w okresie zimowym. Szeroka gama czekanów i raków, jednych z najczęściej spotykanych na zimowych szlakach, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz niezawodnością w trudnych warunkach. Dzięki temu odpowiedni model znajdzie zarówno osoba poszukująca sporadycznie zakładanych raczków turystycznych, zimowy turysta przemierzający w rakach górskie szlaki, jak i najbardziej zaawansowani fani wspinaczki lodowej czy mikstowej. Raki i czekany Climbing Technology stanowią niejako obowiązkową pozycję na liście sprzętu dla osób wybierających się w Tatry w sezonie od jesieni do późnej wiosny.

 

Osobną kategorię sprzętu stanowi kolekcja Climbing Technology przeznaczona do prac wysokościowych. Uprzęże robocze, absorbery energii i łączniki niezbędne przy zakładaniu stanowisk pozwolą na  przeprowadzenie prac wysokościowych z dostępem linowym, w szeroko rozumianej alpinistyce przemysłowej, ale również na budowie, w czasie prac konserwatorskich czy w arborystyce. Wszystko to przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Oferta dystrybucyjna Climbing Technology jest bardzo szeroka i z pewnością pozwoli znaleźć ekwipunek o parametrach odpowiednio dopasowanych do potrzeb, zarówno w czasie spędzania w górach wolnego czasu, jak i w pracy.