Bridgedale

Bridgedale

Techniczne skarpety zapewniające maksymalny komfort.

Bridgedale to znany na całym świecie producent, oferujący najwyższej jakości skarpety, doskonale łączące w sobie zalety naturalnych i syntetycznych włókien w celu wykorzystania ich najlepszych właściwości. Dedykowane konkretnym aktywnościom kolekcje oraz wyraźne oznaczanie grubości i zapewnianego przez dany model poziomu amortyzacji pozwala łatwo dobrać parę, która idealnie sprawdzi się z noszonymi butami.

Sprawdź gdzie kupić

Skarpety to często niedoceniana część odzieży, od której zależy jednak komfort przemieszczania się nie tylko na górskich szlakach, ale również w czasie codziennych zajęć. Marka Bridgedale to gwarancja optymalnych rozwiązań, które zapewnią stopie maksymalną wygodę zarówno na stromym, górskim podejściu, jak i w lekkim bucie sportowym.

 

Producent ten słynie z wyjątkowej technologii łączenia włókien syntetycznych z naturalnymi, z których najbardziej charakterystyczna jest wełna merino. Dzięki opracowaniu specjalnego systemu technologicznego, włókna są owijane wokół siebie, przez co w pełni ujawniają się ich zalety. Takie rozwiązanie pozwala zachować skarpetom Bridgedale doskonałe właściwości użytkowe i wysoką trwałość, która jest szczególnie ceniona przez miłośników górskich wypraw. Przeznaczenie konkretnych modeli wpływa także na ich budowę.

 

W zależności od tego, jakie materiały są wykorzystywane do produkcji skarpet, stosowane są w nich różne technologie, takie jak WoolFusion™ , MerinoFusion™  czy CoolFusion™. Marka Bridgedale nie spoczywa jednak na laurach i cały czas wprowadza w swoich produktach nowe rozwiązania, takie jak jony miedzi redukujące rozwój bakterii czy skarpety kompresyjne, przeznaczone głównie dla biegaczy.

 

Modele oferowane przez tego producenta są podzielone na różne kolekcje, które ułatwiają ich dobranie do rodzaju aktywności i nikogo nie pozostawią bez wyboru. Skarpety trekkingowe charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością, dzięki zastosowaniu odpowiednich włókien i licznym wzmocnieniom w najbardziej narażonych na przetarcia miejscom. Przez to są w stanie wytrzymać wiele kilometrów na ciężkich szlakach. Modele wysokogórskie są grube, a połączenie takich właściwości jak szybkie odprowadzanie wilgoci i maksymalna izolacja termiczna, pozwala zachować przy stopach optymalny klimat w ekstremalnych warunkach. Modele narciarskie skupiają się na grubszych panelach redukujących uciski na piszczel czy kostkę, wywoływane często przez twarde skorupy butów. Najlżejsze spośród kolekcji – skarpety biegowe – to maksymalna wentylacja, ale również odpowiednia amortyzacja stóp, które uderzają o podłoże dziesiątki tysięcy razy. Bazując na swoim dotychczasowym doświadczeniu w ofercie pojawiły się również świetne czapki i rękawice wykorzystujące naturalną wełnę.

 

Dystrybucja marki Bridgedale pozwala nam dopełnić ofertę wyposażenia turystycznego i trekkingowego o najwyższej jakości skarpety, które doskonale spisują się w połączeniu z butami górskimi, turystycznymi oraz sportowymi. Wysoki nacisk na sprawne odprowadzanie wilgoci i odpowiednie połączenia materiałów sprawiają, że skarpety świetnie współpracują z butami membranowymi, jak i tradycyjnymi konstrukcjami.