Metolius

Metolius

Dopracowany szpej dla wszystkich miłośników wspinaczki.

Metolius to znany na całym świecie producent sprzętu wspinaczkowego najwyższej jakości. Jego produkty powstają w ścisłej współpracy z najlepszymi wspinaczami świata, dzięki czemu charakteryzują się wysoką niezawodnością oraz przemyślanymi rozwiązaniami. Dopracowane friendy zapewnią bezpieczeństwo podczas zaawansowanej wspinaczki na własnej asekuracji, a idealnie ukształtowane chwytotablice pozwolą na codzienne treningi.

Sprawdź gdzie kupić

Firma Metolius, dziś znana niemal przez wszystkich wspinaczy na świecie, swoje początki zawdzięcza grupie pasjonatów wspinaczki, którzy wiele lat temu postanowili zaprojektować i wyprodukować dla siebie niezbędny szpej, który będzie spełniał wszystkie stawiane przez nich wymagania. Z czasem doceniono ich pomysłowość, a oferta firmy znacznie się rozszerzyła, dzięki czemu dziś zawiera prawie wszystkie elementy wyposażenia niezbędne podczas wspinaczki tradowej, sportowej, a także bulderingu czy treningu na panelu.

 

Będąc dystrybutorem marki Metolius wiemy, że szczególnie ceniony przez najbardziej doświadczonych wspinaczy jest szeroki wybór friendów i kości, używanych we wspinaczce z własną asekuracją. Pozwalają one na zachowanie niezbędnego bezpieczeństwa i maksymalne wykorzystanie posiadanych umiejętności. Stosowane przez firmę rozwiązania zyskały zaufanie wśród wielu profesjonalnych wspinaczy, jak również amatorów. Wysoka precyzja wykonania oraz dopracowane konstrukcje sprawiają, że osadzanie friendów Metolius jest czystą przyjemnością.

 

Niezwykle rozwinięty jest asortyment związany z przyrządami treningowymi, który umożliwia stałe podnoszenie umiejętności i utrzymanie formy na jak najwyższym poziomie. Dużą popularnością cieszy się rozbudowana kolekcja chwytotablic pozwalająca wykonać wiele niezbędnych ćwiczeń. Niezwykle chętnie wykorzystywane są drewniane chwytotablice, które podczas częstych treningów są mniej inwazyjne dla skóry rąk. Znajdujące się w ofercie listewki to z kolei podstawa każdego prawidłowo przygotowanego campusu – zarówno tego przygotowanego w domowym zaciszu, jak i w centrum wspinaczkowym. Dostępne zestawy chwytów wspinaczkowych są z chęcią wykorzystywane na sztucznych ścianach, umożliwiając ułożenie wielu interesujących dróg wspinaczkowych. Odpowiednie kształty oraz przyczepny, ale nie niszczący nadmiernie skóry materiał pozwala na długie sesje treningowe.

 

Doskonałym uzupełnieniem oferty jest wysokiej jakości magnezja Metolius, która zapewni dłoniom odpowiednią przyczepność niemal w każdych warunkach. Dostępna zarówno w małych opakowaniach, dla okazjonalnych wspinaczy, jak i dużych, dla ścian wspinaczkowych. Idealnym miejscem do jej przenoszenia są woreczki na magnezję, pozwalające na szybki dostęp do niej na najbardziej wymagających drogach.

 

Dystrybucja marki Metolius pozwala nam zapewniać doskonałe produkty wspinaczkowe wszystkim osobom poszukującym najwyższej jakości i rozwiązań opracowywanych przez ludzi, którzy każdą wolną chwilę poświęcają wspinaczce.