Marka Blue Ice – nowość w ofercie Snap Outdoor

Dodano: 24 marca 2020

Francuska marka Blue Ice dołącza do oferty Snap Outdoor. To plecaki oraz sprzęt dla wspinaczy i skiturowców, którzy żyją pasją i dążą do osiągnięcia maksimum. Góry wymagają dokonywania kluczowych wyborów, wzbudzają pokorę i szacunek. Dla projektantów szczególnie ważne jest niepozostawianie w nich śladu działalności człowieka.

By zdobyć szczyt potrzeba czasu, to rzadko jest możliwe w pojedynkę. Od samego początku wokół marki budowany był zespół alpinistów i przewodników. Stojąc na rozdrożu między tradycją i nowoczesnością, Blue Ice wraca do podstaw. Są nimi produkty: proste, mocne i skuteczne w górskiej działalności.

 

1

 

W kolekcji znajdują się ultralekkie i jednocześnie wytrzymałe plecaki do pokonywania dróg wielowyciągowych i zdobywania metrów w pionie na skiturach. Modele Dragonfly i Squirrel szczególnie ucieszą wspinaczy górskich. Posiadają możliwość troczenia liny, tylny panel o wysokiej oddychalności oraz odpinany pas biodrowy. Warto również zwrócić uwagę na opracowany z górskimi przewodnikami model Warthog. Można go skonfigurować do własnych potrzeb. Skiturowcy mogą wybierać między minimalistycznym Kume a lekkim Yagi. Kume to plecak z typowo alpejskim zacięciem, wyposażony w kieszeń na lawinowe ABC, dedykowaną kieszeń na linę oraz system troczenia nart. Natomiast Yagi cechuje się tak niską wagą, że można o nim prawie zapomnieć. Długi boczny zamek oferuje łatwy dostęp do zawartości plecaka.

 

3

 

Jak Blue Ice, to i zimowa działalność. Częścią asortymentu są również czekany, odpowiadające różnym typom aktywności. Ultralekki i wytrzymały Hummingbird dla minimalistów z tytanową głowicą. Klasyczny Bluebird wyposażony w głowicę wykonaną ze stali nierdzewnej czy idealny do turystyki lodowcowej Blackbird. Warto wspomnieć także o uprzężach i modelu Choucas Light, który mieści się w dłoni i waży jedyne 84 gramy. Można założyć go bez zdejmowania fok. Nie bez powodu zdobył Industry Award 2017 na targach OutDoor.

2