Climbing Technology: Wezwanie do sprawdzenia

Dodano: 10 listopada 2021

Producent sprzętu wspinaczkowego Climbing Technology wzywa
posiadaczy produktu Rollnlock (numer referencyjny 2D652) do jego sprawdzenia.

RollnLock spełnia funkcję zarówno pojedynczego bloczka jak i przyrządu samozaciskowego. Climbing Technology RollnLock został stworzony przede wszystkim z myślą o profesjonalistach pracujących na wysokościach oraz do wykorzystania podczas akcji ratowniczych i auto-ratownictwa.

Podczas korzystania z przyrządu w trybie podciągania (“hauling pulley” mode) dźwignia może zahaczyć o sworzeń, powodując niespodziewane uwolnienie blokady, a w następstwie upadek podciąganego ładunku lub osoby. 


Climbing Technollogy RollnLock – wezwanie do inspekcji

W wyniku tej wady, podczas używania urządzenia w trybie koła pasowego, dźwignia może przypadkowo zahaczyć o sworzeń, powodując nagłe wyłączenie blokady i zwolnienie ładunku lub osoby. Produkty, w których wada może wystąpić oznaczone są numerami partii: 0120, 0220, 0320, 0121, 0221.

UWAGA! W celu odróżnienia w tej samej partii, towaru sprawnego od wadliwego umieściliśmy na urządzeniu symbol. Każdy, kto jest w posiadaniu produktu oznaczonego tym symbolem nie będzie musiał przeprowadzić kontroli.

Climbing Technollogy RollnLock – wezwanie do inspekcji

Do tej pory nie mamy informacji na temat wypadków czy urazów. Prosimy o przeprowadzenie procedury kontrolnej określonej poniżej. Jeżeli problem dotyczy posiadanego przez Ciebie produktu, skontaktuj się z nami, aby zorganizować wysyłkę na nasz koszt.
• e-mail producenta: commerciale@aludesign.it /vendite@aludesign.it

• e-mail Snap Outdoor: info@snapoutdoor.pl

• Climbing Technology telefon: +39 035 783595 – wew. 4 z Włoch – wew. 5 z zagranicy

• Snap Outdoor telefon: 32 301 75 40


Prosimy o wyraźne wskazanie zarówno na paczce jak i w jej środku swoich danych (imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail). Te informacje są potrzebne do dostarczenia produktu zastępczego.
Climbing Technology zapewnia bezpieczeństwo i jakość wszystkich swoich produktów. Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Produkt zastępczy zostanie do Ciebie wysłany tak szybko jak to możliwe.

PROCEDURA INSPEKCJI

Umieść urządzenie na płaskiej i stabilnej powierzchni obok krawędzi, jak pokazano na zdjęciu.
Jedną ręką trzymaj urządzenie za otwór. Drugą ręką obróć krzywkę na zewnątrz i mocno dociśnij. Na koniec puść krzywkę.
Jeżeli krzywka wróci do swojej pierwotnej pozycji, oznacza to, że produkt nie jest wadliwy i można go dalej używać.

Jeżeli krzywka przejdzie przez sworzeń i pozostanie w tej pozycji oznacza to, że produkt jest wadliwy: należy go wycofać z użytkowania i zwrócić do firmy.

Aby lepiej zrozumieć procedurę obejrzyj przygotowany film:

https://youtu.be/9_REFm9DdxM