Buty OCUN Diamond triumfują w OTT 2020!

Dodano: 2 kwietnia 2020

Uczestnicy zakończonego właśnie Ocun Testing Tour nie mogli się nudzić! Oprócz testowania obuwia z aktualnej kolekcji marki OCUN i pokonywania trudności na ściance, mogli dodatkowo popisać się też kreatywnością, przygotowując slogany. Najważniejszą częścią eventów z cyklu OTT jest jednak plebiscyt, podczas którego wspinacze wybierają swoje ulubione buty. Tym razem triumfował model OCUN Diamond.

– Bardzo mile zaskoczyła mnie tegoroczna frekwencja. Chyba najbardziej w Opolu, gdzie w skali rok do roku widać bardzo duży postęp – podsumowuje Michał ze sztabu organizacyjnego. Jeśli wziąć pod uwagę informacje uzyskane za pośrednictwem ankiet, prym w tej kwestii wiodły: Łódź oraz Poznań, chociaż niewiele ustępowały im: wspomniane Opole, a także Kraków (Forteca, ul. Ludowa). Warto także dodać, że tegoroczna edycja OTT była rekordowa pod względem ilości obiektów, gdyż eventy odbyły się aż na 19 ściankach.  W porównaniu z trasą 2019 była jedna, dosyć istotna zmiana. – Na trasie pojawił się po raz pierwszy Big Wall w Szczecinie, gdzie Ocun Testing Tour zaliczył udany debiut – zauważa Magda z ekipy OTT.

 

2 ott wyniki

 

Skąd się bierze popularność tej imprezy? – Eventy OTT są świetną okazją, by sprawdzić buty na ścianie. Staramy się zawsze pomóc we właściwym doborze modelu i rozmiaru – zapewnia Magda. To szczególnie ważne, jeśli spojrzymy na Ocun Testing Tour przez pryzmat wspinaczkowego stażu jego uczestników. W tym roku największą grupę stanowili wspinacze, zaczynający swoją przygodę z tym sportem. Tacy, którzy przy poszukiwaniu obuwia jeszcze bardziej potrzebują fachowej porady. Ale test butów marki OCUN przyciąga nie tylko nowicjuszy. – Z roku na rok zmienia się podejście testujących. Są bardziej świadomi i dociekliwi. Podczas tegorocznej trasy nie brakowało osób, które bardzo ambitnie podeszły do kwestii testowania butów i postanowiły sprawdzić każdy dostępny model – dodaje Michał.

Podczas OTT 2020 była też okazja, żeby mocno wytężyć… szare komórki i wykazać się ponadprzeciętną kreatywnością.– W tym roku postanowiliśmy odświeżyć formułę trasy Ocun Testing Tour. Poza możliwością przetestowania butów w akcji, uczestnicy mogli także wziąć udział w konkursie na hasło promujące buty Ocun – dodaje Magda.  Spośród ponad trzystu sloganów, komisja najwyżej oceniła hasło pana Tomasza: „Tam, gdzie pot wylewa Ondra, flash’a strzelam dziś w Diamondach”. Na autorów trzech najlepszych sloganów czekały nagrody: zestawy składające się z wybranych butów oraz szpeju.

 

DIAMOND_2020

 

Należy zauważyć, iż model, który został wymieniony w zwycięskim haśle, zdobył też największe uznanie u osób ankietowanych. Buty OCUN Diamond uzyskał łączną notę 4,56 (w skali 1–5). Jeśli chodzi o oceny cząstkowe, ankietowani najwyżej ocenili precyzję na stopniach (4,86) oraz czucie stopni (4,65). Czym wyróżnia się zwycięski but? To model dedykowany zaawansowanym wspinaczom – mocno asymetryczny z klasycznym system wiązania Lace Up, środpodeszwą wykonaną w technologii 3D Fit System i gumą Vibram XS Grip.

 

podium-ott2020

 

Na drugim miejscu uplasowały się zaawansowane technicznie buty z rodziny Ocun Ozone (nota łączna 4,49), docenione przede wszystkim za jakość wykonania (4,58) i czucie stopni (4,55). Uczestnikom OTT 2020 spodobały się także precyzyjne, asymetryczne buty OCUN Pearl (łączna nota: 4,41). Model, który zajął najniższy stopień podium, doceniony został przez ankietowanych za jakość wykonania (4,5) oraz czucie stopni (4,47).

W tym roku organizatorzy postanowili przygotować jeszcze jedną klasyfikację – butów, po które uczestnicy OTT 2020 sięgali najczęściej. Tu prym wiodły modele z rodziny Ozone (były testowane przez 30% uczestników OTT 2020), Jett (19%) oraz Oxi (12%).

 

podium-najchetniej-testowane

 

Kolejna edycja Ocun Testing Tour już za rok. Wtedy dowiemy się, czy buty OCUN Diamond utrzymają prymat w stawce. Nie jest też wykluczone, iż pojawi się jakiś model, gotowy by zdetronizować aktualnego mistrza.