Alpin Tour Plus – CT rozwija popularną linię czekanów

Dodano: 11 września 2017

Czekany Climbing Technology Alpin Tour mają już ugruntowaną pozycję na rynku sprzętu do turystyki zimowej. Włoski producent szpeju i akcesoriów turystycznych postanowił rozwinąć tą rodzinę o nowy model. Od września dostępna jest wersja CT Alpin Tour Plus.

Duża popularność, jaką wśród miłośników gór cieszyły się czekany z serii Alpin Tour, to zasługa zarówno jakości, jak i umiarkowanej ceny. Najnowsze dziecko marki – klasyczny model funkcjonujący pod nazwą Alpin Tour Plus – czerpie ze sprawdzonych rozwiązań, stosowanych we wcześniejszych wersjach, ale też ma kilka nowych funkcjonalności, z których zadowoleni będą bardziej wymagający bywalcy zaśnieżonych szlaków.

CT czekan

O tym, że mamy do czynienia z nowością, przekonać się można już na pierwszy rzut oka. W odróżnieniu od starszych modeli, Alpin Tour Plus posiada wygodną rączkę, z przyjemnej i starannie wyprofilowanej gumy. Pewny chwyt to też zasługa struktury styliska, które pokryte zostało matową farbą, zapewniającą dobrą przyczepność. Odpowiednio wykończona i podlegająca regulacji, pętla nadgarstkowa dodatkowo daje gwarancję, że w chwili próby czekan nie wyślizgnie się z dłoni.

Jego atutem jest też mocne ostrze, do którego produkcji użyto hartowanej stali. Wyposażenie dolnej krawędzi w specjalne ząbki to zabieg, który sprawia, że czekan doskonale trzyma się lodu lub zmrożonego śniegu. Znajdująca się po drugiej stronie głowicy – łopatka, przyda się podczas takich czynności, jak: wykuwanie stopni, albo czyszczenie chwytów. Penetrację zmrożonego podłoża ułatwi równie wytrzymały grot, który – podobnie jak głowica – wyposażony został w otwór umożliwiający wpięcie karabinka.

Wróćmy jeszcze do styliska, któremu nadano lekko zakrzywiony profil. Taki kształt ułatwia wbijanie czekana w zmrożone skały. Ta część poddana została procesowi anodyzacji, przez co czekan nie tylko zyskał świetny wygląd, ale też stał się mniej podatny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Producent zadbał też o to, by nowy model można było z łatwością dopasować do własnej fizjonomii. W ofercie Climbing Technology znaleźć można wersje o długości: 50, 60 i 70 cm. Waga takich czekanów, to odpowiednio: 455 g, 484 g oraz 514 g.