Venus Plus – nowy kask Climbing Technology

Dodano: 9 sierpnia 2017

Uznana rodzina kasków Climbing Technology Venus doczekała się kontynuacji. Nowa wersja, kryjąca się pod nazwą Venus Plus, powstała z myślą o pasjonatach takich aktywności, jak: wspinaczka skałkowa, via ferraty, czy canyoning i wyróżnia się ponadprzeciętną wygodą oraz funkcjonalnością i uniwersalnością.

kask-do-wspinaczki-climbing-technology-venus-plus-orange

Kaski, o których mowa, swój rynkowy debiut miały tuż przed wakacjami. Włoski producent, połączył w nich rozwiązania znane z wcześniejszych modeli, z nowinkami dodatkowo wpływającymi na funkcjonalność. Skorupa kasku wykonana została z bardzo wytrzymałego materiału ABS. Za amortyzację wstrząsów, które mogą pojawić się podczas upadku, czy uderzenia odłamków skalnych, odpowiada panel ze spienionego polistyrenu. By zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, inżynierowie pracujący dla Climbing Technology zadbali o to, by kask miał kształt, który nie ogranicza widoczności wspinaczowi. Miękkie wykończenie, niska waga (zaledwie 350 g) i praktyczne otwory wentylacyjne gwarantują najwyższy poziom komfortu. Estetyka modeli kryjących się pod nazwą Venus Plus zadowoli nawet najbardziej wymagających łojantów, którzy będąc w skałach, drobiazgowo dbają o dobry styl. Z takiego kasku korzysta się z przyjemnością, co jest ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że spora część wspinaczy ma opór, przed stosowaniem takich zabezpieczeń.

Venus Plus jest modelem niezwykle uniwersalnym, między innymi dlatego, że zastosowano w nim bardzo szeroki zakres regulacji średnicy: od 50 do 61 cm. Wspomniana właściwość, a także to, że kask łatwo daje się wyczyścić (dzięki użyciu specjalnej pianki, która nie chłonie wody i jest łatwa w pielęgnacji), sprawiają, że propozycja Climbing Technology doskonale trafia w potrzeby zarówno użytkowników indywidualnych, jak i właścicieli szkół wspinaczkowych, parków linowych oraz firm oferujących wycieczki canyoningowe, szukających sprzętu dla swoich klientów. A więc osób, które potrzebują kasków sprawdzonych, łatwych w konserwacji i na niemal „każdą głowę”.

Climbing Technology to  marka specjalizująca się w produkcji sprzętu wspinaczkowego oraz ekwipunku potrzebnego górskim zdobywcom. Z wyrobów sygnowanych znaczkiem tego włoskiego producenta korzystają najbardziej wymagający miłośnicy skalnych ścian i wysokich szczytów.