North Couloir Hammer – nowy czekan lodowy CT

Dodano: 28 sierpnia 2017

North Couloir Hammer – pod tą nazwą kryje się nowy czekan lodowy CT, który pojawił się na rynku na przełomie sierpnia i września. Sprzęt wyprodukowany przez włoską markę, powstał z myślą o doświadczonych miłośnikach gór.

Model North Couloir Hammer z pewnością należy do najbardziej zaawansowanych czekanów w ofercie Climbing Technology. Już na pierwszy rzut oka poznać można, że mamy tu do czynienia z modelem specjalistycznym, a zdradza to m.in. odpowiednio wyprofilowane stylisko (typ 2) z agresywnym wygięciem, ułatwiającym wbijanie czekana w lód i podciąganie się na nim. Ta część wykonana została ze starannie dobranych stopów metali, które gwarantują zarówno lekkość, jak i dużą wytrzymałość (sam czekan waży zaledwie ok. 625 g). Dzięki poddaniu styliska procesowi anodyzacji, czekan jest bardziej odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a do tego… świetnie się prezentuje.

1000x650 (1)

Nowoczesny wygląd jest niewątpliwym atutem, ale najważniejsze są cechy użytkowe. Ostrze zaprojektowane zostało tak, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa podczas lodowej wspinaczki w najbardziej wymagających ścianach. Sprzęt, o którym mowa, jest gotowy, by sprostać najtwardszym “gatunkom” lodu, a ząbki – umieszczone na dolnej krawędzi ostrza – zapobiegać mają wyślizgiwaniu się z otworów. W razie potrzeby, do ostrza zamontujemy – dołączone do zestawu – obciążniki Impact Hammer, które pozwolą na zwiększenie siły uderzenia.

Głowica wyposażona została także w praktyczny młotek, który przyda się, między innymi, przy wbijaniu haków. Na zamarzniętych drogach doskonale sprawdzi się też ostry grot – skonstruowany tak, by poradzić sobie z twardym lodem. Znajdujący się tu otwór umożliwia przypięcie karabinka lub lonży.

Specjaliści z Climbing Technologii zadbali o wygodę użytkowników. Dowodem na to jest kształt uchwytu, który doskonale dopasowany został do anatomii. Ta część dodatkowo wyposażona została w dwa przydatne wsporniki. Pierwszy pozwala na pewny chwyt, drugi – znajdujący się ponad uchwytem – powstał po to, by ułatwić zmianę dłoni.

North Couloir Hammer jest czekanem bardzo uniwersalnym, a to dzięki możliwości zamiany ostrza, na przykład na takie, które jest dedykowane wspinaczce mikstowej (do nabycia osobno). Dużym atutem jest też łatwy “serwis” sprzętu. Miłośników gór, którzy na lodowe drogi zaglądają z nieco większą częstotliwością, z pewnością ucieszy fakt, że wymiana zużytego ostrza, nie stanowi najmniejszego problemu, co znacznie wydłuży żywotność samego czekana.