Kovea

Kovea

Najwyższej jakości ekwipunek turystyczny.

Firma z wieloletnią tradycją wywodząca się z Korei Południowej, zdobywająca coraz większą popularność na polskim rynku. Wszystko to za sprawą opinii o wysokiej niezawodności oraz niezwykle funkcjonalnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Jej główną specjalnością są palniki turystyczne zasilane nakręcanymi kartuszami gazowymi, które dzięki optymalnej mieszance są chętnie wybierane zarówno na te dłuższe, jak i krótsze wyprawy.

Sprawdź gdzie kupić

Kovea jest niezwykle wszechstronnym producentem sprzętu turystycznego, którego oferta pozwala jeszcze wygodniej spędzać czas z dala od cywilizacji. Podstawę stanowią kuchenki turystyczne zasilane przez nakręcane u dołu kartusze gazowe. Duży wybór pozwala szybko znaleźć minimalistyczny palnik, który z łatwością zmieści się w dłoni (a tym bardziej w plecaku), jak i modele zapewniające stabilność dużym naczyniom oraz dysponujące większą mocą. Dla osób które na wyjazdach gotują z ochotą nie mniejszą niż w domu stworzono kuchenki turystyczne na naboje gazowe oraz palniki wolnostojące łączone z kartuszami wężykiem. Obydwie wersje oferują znacznie większą stabilność aniżeli minimalistyczne palniki dla miłośników pieszych wędrówek.

 

W odpowiedzi na panujące na rynku outdoorowym trendy Kovea posiada również w swoich katalogach zestawy do szybkiego gotowania, składające się z bardzo wydajnego palnika oraz idealnie dopasowanego do niego garnka z napromiennikiem. Całość zajmuje bardzo mało miejsca po spakowaniu i umożliwia przegotowanie wody w rekordowym czasie. Dla najbardziej doświadczonych użytkowników przeznaczone są palniki wielopaliwowe, świetnie sprawdzające się na dużych wysokościach, a także wszędzie tam, gdzie zdobycie kartuszy gazowych może okazać się niemożliwe. Palniki Kovea na paliwa płynne są szczególnie chętnie wybierane przez uczestników ekspedycji wysokogórskich i dalekich wypraw trekkingowych, które zaopatrują się w paliwo już na miejscu.

 

Drugim głównym filarem marki są zdecydowanie garnki turystyczne, które stanowią wymarzone wyposażenie każdej kuchni na campingu czy biwaku, a także podczas marszów poza szlakami. Najmniejsze modele sprawdzą się podczas jednoosobowych wypraw, nie zabierając dużo miejsca w plecaku. Praktyczne pokrywki pełniące funkcję talerza lub patelni oraz załączane w wybranych modelach miseczki, składają się na minimalistyczne zestawy naczyń, które pozwolą wygodnie zjeść gorący posiłek. Całość zajmuje przy tym minimalną ilość miejsca w plecaku. Zdecydowanie większe komplety naczyń turystycznych  przygotowano z myślą o liczniejszych grupach turystów, którzy więcej czasu spędzają w jednym miejscy. Z myślą o nich firma oferuje większe garnki, pełnowymiarowe patelnie, a także cedzaki i talerze, dzięki którym możliwe jest przygotowanie i zaserwowanie smacznych potraw. Zarówno garnki, jak i palniki są wykonywane z dbałością o szczegóły, a materiały są dobierane z myślą o trwałości i wytrzymałości sprzętu. Dzięki temu każda osoba, od doświadczonych miłośników gór, po osoby uprawiające turystykę z całymi rodzinami, znajdzie satysfakcjonujące rozwiązania w zakresie sprzętu turystycznego.

 

Jako dystrybutor Kovea na Polskę cieszymy się z rosnącej popularności marki, dzięki czemu więcej osób związanych z górami i szeroko pojętą turystyką może korzystać ze sprawdzonych rozwiązań podczas wypraw i wycieczek.