Majoris Food Jug – nowy termos obiadowy Esbit

Dodano: 14 lipca 2017

Majoris Food Jug to kolejne wcielenie termosów obiadowych oferowanych przez firmę Esbit. Choć produkt w znacznym stopniu bazuje na rozwiązaniach, które sprawdziły się we wcześniejszych wersjach, są też nowinki.

Niemiecki producent odświeżył nieco design swoich wyrobów. Znakiem rozpoznawczym termosów obiadowych Majoris są oryginalne wgłębienia, dzięki którym wersja ta zyskała nowoczesną sylwetkę. Naczynie z zewnątrz pokryte zostało lakierem proszkowym, który w ciekawy sposób kontrastuje z metaliczną zakrętką. Ta, dosyć szorstka powłoka, wybrana została nieprzypadkowo i ma zagwarantować pewniejszy chwyt.

nowy termos obiadowy Esbit
Dopracowana estetyka to nie jedyna zaleta nowego produktu. Termosy ze znaczkiem Esbit od dawna są cenione za znakomite właściwości termiczne. Nie inaczej jest w modelu Majoris Food Jug. Inżynierowie pracujący dla niemieckiego producenta skorzystali z dotychczasowych doświadczeń wprowadzając nieznaczne modyfikacje.

Za właściwe odizolowanie potraw od warunków panujących na zewnątrz, odpowiadają:

  • podwójne ścianki
  • zestaw dwóch zakrętek, wspomaganych przez świetne uszczelki.

Zakrętka zewnętrzna występuje zresztą w podwójnej roli, gdyż dodatkowo pełni rolę praktycznej miseczki. W zakrętce wewnętrznej umieszczony został specjalny przycisk, który pozwala wyrównać ciśnienie przed otwarciem termosu.

Dużą wytrzymałość – z jakiej słyną produkty Esbit – udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stali nierdzewnej. Pomimo bardzo solidnego wykonania, niemiecki producent woli “dmuchać na zimne” – dlatego wersja ta posiada na spodzie specjalny gumowy panel, dzięki któremu termos lepiej trzyma się podłoża. Produkt ten jest wolny od szkodliwych związków BPA, co ma niebagatelne znaczenie w kontekście dbania o zdrowie. Model Majoris Food Jug dostępny jest w wersjach o pojemności: 0,6 l., 0,8 l. oraz 1 l.

Food jugi (termosy obiadowe) to dosyć nowa, ale dynamicznie rozwijająca się kategoria produktów. Zainteresowanie takimi termosami wykracza dziś daleko poza branże outdoorową. Food jugi coraz częściej spotykane są w zakładowych kantynach, korzystają z nich uczniowie i studenci oraz… mamy.