Blue Ice – stworzony z pasji

Dodano: 14 stycznia 2021

Tworzenie najlepszego sprzętu we współpracy z globalną społecznością alpinistów, wspinaczy i narciarzy – tak w skrócie brzmi misja Blue Ice. To francuska marka, która powstała w 2008 roku z inicjatywy prawdziwych górskich pasjonatów. W ofercie znajdują się lekkie, solidne i funkcjonalne produkty, zaprojektowane z troską o środowisko. Nie ma w nich miejsca na przypadek oraz niepotrzebne dodatki. Uprzęże, czekany i plecaki są minimalistyczne, wyjątkowo lekkie i niezwykle mocne. Powstały, aby towarzyszyć ich użytkownikom przez lata.

Blue Ice climbing

Wśród asortymentu Blue Ice warto wymienić uprząż Choucas Light dla skialpinistów. Możesz założyć ją nawet bez zdejmowania nart czy raków, dzięki niezależnie otwieranym pętlom udowym. To prawdopodobnie najlżejsza uprząż na świecie! Waży zaledwie 84 g (rozmiar S) – jest lżejsza od smartfona, a po złożeniu kompaktowa tak jak latarka czołowa. Mimo minimalistycznego charakteru posiada elementy, które powinny znaleźć się w uprzęży skiturowej lub alpinistycznej tj. szpejarki czy uchwyty na śruby. W czym tkwi sekret niskiej wagi? W prostocie: zapięcie zamiast metalowej klamry oraz pętle udowe zabezpieczane w szybki i poręczny sposób. W efekcie całość jest ultralekka, bezpieczna jak i wygodna.

Uprząż Choucas Light dla skialpinistów

W kolekcji znajdują się również bardzo praktyczne, lekkie i wytrzymałe plecaki dla turystów, wspinaczy, narciarzy czy skiturowców. Modelem, który szczególnie wpadnie w oko miłośnikom podchodzenia na nartach i zjazdu w świeżym puchu jest Kume 38L. Możesz mu zaufać niezależnie od tego czy wolisz wspinaczkę i wymagającą linię zjazdu czy kilkudniowe wycieczki narciarskie. Został w pełni wyposażony we wszystko, czego można oczekiwać od profesjonalnego plecaka narciarskiego. Posiada oddzielną kieszeń lawinową, dedykowaną komorę na linę, umożliwiającą jej szybkie wyciąganie oraz wiele opcji mocowania nart oraz czekanów. Powstał z myślą o działalności alpejskiej, dlatego nie straszny mu śnieg, lód czy skały.

Plecak skiturowy Blue Ice Kume 38

Każdy produkt Blue Ice to połączenie funkcjonalności z prostotą, przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Zdobywanie szczytu możliwe jest w sprawdzonym i zgranym zespole, podobnie jak projektowanie sprzętu przeznaczonego do górskiej działalności. To dlatego w procesie tworzenia kolekcji uczestniczą przewodnicy górscy i wspinacze. W ten sposób do docelowych użytkowników trafiają praktyczne plecaki, uprzęże i czekany, które spełniają swoje zadania w najtrudniejszych warunkach.

Blue Ice climbing